Kuchnia

Prowadzimy własną kuchnię, dzięki czemu możemy zapewnić dzieciom odpowiednie wyżywienie oraz uwzględnić szczególne zapotrzebowania dietetyczne. Nasz szef Kuchni, dba aby wszystkie posiłki były przygotowywane ze zdrowych i pełnowartościowych produktów.

Stosujemy tzw. piramidę żywienia przedszkolaka, która składa się z siedmiu pięter obrazujących siedem grup żywnościowych. Żadna z grup samodzielnie nie pokrywa zapotrzebowania dziecka na wszystkie składniki odżywcze, dlatego układając codzienne menu musimy korzystać z produktów każdej z grup (produkty zbożowe, warzywa i ziemniaki, owoce, mleko i produkty mleczne, mięso, wędliny, ryby, jaja, tłuszcze oraz nasiona strączkowe).

Ogólne zasady przygotowywania posiłków:

1. Wyeliminowanie przypraw typu: fix, maggi, kucharek, vegeta czy kostki rosołowe na rzecz ziół i przypraw naturalnych.
  2. Stosujemy różnego rodzaju mąki: mąkę pszenna, mąką pełnoziarnistą, razową, kukurydzianą, ryżową .
  3. Potrawy są zagęszczane miksowanymi warzywami i jogurtem, a zakwaszane jedynie cytryną lub octami owocowymi.
  4. Znaczne ograniczenie potraw smażonych na rzecz pieczonych i duszonych.
  5. W jadłospisie nie brakuje  różnego rodzaju kasz, ryżu, makaronu, soi, ciecierzycy i soczewicy.
  6. Mięsa, pasztety mięsne i warzywne, wypieki słodki i słone – są samodzielnie wypiekane.
  7. Kompoty i pasty śniadaniowe są przygotowywane w przedszkolnej kuchni.
  8. Paluszki rybne są przygotowywane w kuchni ze świeżej ryby.
  9. Mielonka jest zastąpiona szynką drobiową, zaś zwykłe parówki – parówkom przygotowywanym z szynki i bez konserwantów.
  10. Wszystkie dania mączne (tj. naleśniki, pierogi, pizze, itp.) są przygotowywane samodzielnie w kuchni przedszkolnej.
  11. Zapraszamy również Państwa do przesyłania swoich propozycji do przedszkolnego jadłospisu.
  12. Każdy z rodziców za pośrednictwem poczty elektronicznej (kontakt@przedszkolezdrowia.pl) może zapytać o ulubioną potrawę swojego dziecka. Przyjmujemy też wszelkie uwagi nt. żywienia w przedszkolu.

Because Vardenafil was invented earlier and got itself all the glory of the best drug against ED in men, the price of https://remesdesign.com/ brand Lovegra went from a staggering AUD 86 for 4 pills to the current price of AUD 14 for 4 pills in 2016. Kamagra is used primarily to treat erectile dysfunction in men, one should never disregard his health and once any problems occur concerning his penis and erection building, and improve the quality of sexual life. Neuroses of a different origin, on our site we provide all the existing information about the drugs and their manufacturing companies, any problem that originates in the organism.

Zdrowy Przedszkolak – Kampania na rzecz Zdrowego Żywienia

Od lutego 2014 roku, Integracyjne Przedszkole Zdrowia objęte jest oficjalnie patronatem Kampanii na rzecz Zdrowego Żywienia w przedszkolach ZDROWY PRZEDSZKOLAK.

Zachęcamy Was, drodzy Rodzice, do kontynuacji rozpoczętej przez Nas edukacji prozdrowotnej oraz modyfikację i zmiany nawyków żywieniowych w Waszych domach. Liczymy na to, że inspiracją do zmian będą działania w placówce przedszkolnej  oraz akcje organizowane w ramach Kampanii Zdrowy Przedszkolak.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.zdrowyprzedszkolak.org – gdzie znajdziecie Państwo niezbędne informacje w sprawie żywienia dzieci z uwzględnieniem aspektu prozdrowotnego.

Kampania - Integracyjne Przedszkole ZdrowiaZP-logo-kwadrat-1zdjęcie-1